به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)، سرهنگ‌امیرسعید باقری فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان ضمن تبریک و تهنیت هفته نیروی انتظامی به فرماندهان و کارکنان خدوم و زحمتکش این حوزه اظهار کرد؛ یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی استان اصفهان در تعامل کامل و سازنده با نیروی‌انتظامی است که همین امر موجب شده تا از تصرف اراضی ملی به نحو احسن جلوگیری شود.  

وی بیان داشت: در راستای حفظ و حراست از انفال عمومی که از وظایف ذاتی این اداره است هشت مورد تصرف به اراضی ملی مجموعاً به مساحت ۳۱ هزار متر مربع پس از تشخیص و شناسایی به وسیله عوامل یگان حفاظت اراضی استان رفع تصرف و از چنگ متصرفین خارج شد.  

 

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان افزود از میان اراضی بازپس گیری شده بیش از ۱۸ هزار متر مربع مربوط به اراضی واقع در شهرستان کاشان، یکهزار مترمربع در شهرستان سمیرم و در مجموع بیش از ۱۲ هزار متر مربع ازاین اراضی ملی مربوط به شهرستان‌های نجف‌آباد و شاهین‌شهر بوده است.  

 

وی با بیان اینکه ارزش این اراضی در مجموع حدود ۱۹۱ میلیارد ریال است اذعان داشت: از این میزان بیش از ۱۴۷ میلیارد ریال آن در ارتباط با چهار مورد پرونده قضایی در اراضی شهرستان کاشان بوده است که منجر به صدور حکم قطعی و اجرای قلع و قمع شد.  

 

سرهنگ باقری خاطرنشان کرد: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی در سطح استان به صورت شبانه‌روزی و مستمر عرصه‌های دولتی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی بعمل می‌آید.  

 

وی با اشاره به نتایج مثبت به دست آمده از مشارکت‌های مردمی در روند مدیریت و حفاظت از اراضی ملی، یادآور شد؛ پیشگیری از زمین‌خواری از وظایف همگانی است لذا شهروندان عزیز می‌توانند از طریق سامانه ارتباط مردمی (تلفن گویا ۱۶۵۶) هرگونه تعرض به اراضی ملی را گزارش دهند.