به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر، اظهار کرد: مأموران پایگاه اطلاعاتی شهرستان "اصفهان" با انجام یکسری کارهای اطلاعاتی مطلع شدند فردی در زمینه ساخت دستگاه‌های حفاری غیرمجاز فعالیت می‌کند که وارد عمل شدند.

وی افزود: پس از انجام یکسری تحقیقات و اطمینان از صحت موضوع برای بازرسی منزل و کارگاه فرد مورد نظر هماهنگی‌های لازم شد و دو گروه از مأموران همزمان از محل‌های مذکور بازرسی کردند.

 

➖ سرهنگ هاشمی‌فر ادامه داد: در بازرسی‌ها سه دستگاه حفاری کامل و سالم غیرمجاز که روی یک خودروی شورلت قدیمی فاقد پلاک سوار شده بود و مقداری آلات و ادوات ساخت دستگاه حفاری شامل دو مته حفاری، ۴ دکل، ۴ حلقه سیم بکسل زخیم، ۳ دینام بزرگ، ۴ حلقه سیم بکسل باریک، یک دینام کوچک، یک موتور خودرو مستعمل و یک حلقه کابل کشف شد.

 

➖ این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این فرد برای حفر چاه‌های غیر مجاز آب و شکار حیوانات اقدام به ساخت و استفاده از این دستگاه‌ها می‌کرده، اظهار کرد: ارزش دستگاه‌ها و آلات و ادوات کشف شده توسط کارشناسان مربوطه ۲۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

 

➖ سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر تصریح کرد: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و فرد دستگیر شده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

 

➖ جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با مخلان اقتصادی جامعه و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی کشور برخورد قاطع و قانونی می‌کند و در این راه نیازمند مشارکت و تعامل مردمی است که امید است مردم عزیز با فرزندان خود در نیروی انتظامی همکاری و تعامل داشته باشند و هر گونه موضوع مشکوک را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا اقدامات لازم در اسرع وقت انجام شود.