معین الدینی فرماندار فریدن در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، گفت: احداث شهرک رمز ارز به دلیل اینکه برای اولین بار در کشور اتفاق می‌افتد ، رویداد جدیدی است که اقدامات اداری آن کمی زمانبر است ، اما در حال حاضر انجام این مراحل به بهترین نحو در حال انجام بوده و نود درصد از مجوزات اخذ شده است.

او ادامه داد: در رابطه با بحث‌ های زیست محیطی ، توافق با سازمان محیط زیست انجام شده و بحث تامین برق هم طی تفاهم نامه با شرکت برق به نتیجه رسیده است.

 

فرماندار فریدن افزود: در زمینه اخذ مجوز از سازمان صنعت معدن و تجارت تقریبا حدود نود درصد کار‌ها انجام شده ، در حوزه اخذ زمین ، با شرکت شهرک‌ های صنعتی جلساتی داشتیم که محل مورد نظر برای تخصیص زمین انجام شود و اگر تحویل زمین از ناحیه شرکت شهرک‌ های صنعتی صورت گیرد ، فاز اجرایی و عمرانی آغاز می‌شود.

 

معین الدینی تاکید کرد: امیدواریم تا دوماه آینده با اخذ بقیه مجوزات و تکمیل مراحل اداری ، وارد مرحله اجرایی و عمرانی شویم.

 

او بیان کرد: در دنیا فقط چند کشور در حوزه استخراج رمز ارز فعالیت می کنند و با احداث شهرک صنعتی فریدن ، ما اولین کشور در غرب آسیا هستیم که این اقدام را انجام می دهیم.

 

فرماندار فریدن گفت: برای شروع کار ، دستگاه‌ های ماینر را تهیه کردیم ، اما در فاز بعدی قصد داریم بجای واردات ماینر ، این دستگاه را تولید و بومی سازی کنیم.

 

معین الدینی گفت: راه اندازی مرکز علمی کاربردی برای آموزش مباحث علمی این شهرک ، در دستور کار است و قصد داریم برای آموزش صفر تا صد این مبحث به علاقه‌ مندان ، اقدام کنیم.