سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان:

۱۰ شهرستان نارنجی برخوار، بویین میاندشت، چادگان، خوانسار، دهاقان، سمیرم، شاهین‌شهر، فریدون‌شهر، نجف‌آباد و خور و ۱۴ شهرستان قرمز آران و بیدگل، اردستان، اصفهان، تیران، خمینی‌شهر، شهرضا، فریدن، فلاورجان، کاشان، گلپایگان، لنجان، مبارکه، نایین و نطنز هستند.

➖ برای خدمات ضروری یک سوم کارکنان در وضعیت قرمز و یک دوم کارکنان در وضعیت عادی می‌توانند حضوری کار کنند، در بخش تجاری، بازرگانی، خدماتی و مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ ۲ هفته تعطیلی اعمال خواهد شد و تخلف از این دستورالعمل برای مشاغل پلمب به مدت ۱۵ روز است.

 

➖ ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز به دیگر شهرها ممنوع، همچنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز ممنوع است، برای متخلفان از این دستورالعمل‌ اعمال جریمه یک میلیون تومانی برای خودروهای شخصی در نظر گرفته شده که هر ۲۴ ساعت یک بار عمل می‌شود.

 

➖ در شهرهای قرمز محدودیت تردد را داریم که تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در سطح شهر ممنوع است، البته خودروهای مورد نیازی که به تأیید فرمانداری و بخش‌های مربوطه رسیده است؛ همچنین جریمه برای تردد ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ۲۰۰ هزار تومان برای خودروهای شخصی است.