پارک دریاچه شهر سمیرم ، یکی از جاذبه‌های گردشگری این دیار شمرده می‌شود که با فضایی دل‌انگیز و سرسبز ، بسیار مناسب کمپ زدن و تفریحات آخر هفته شناخته می‌شود و محبوب همگان است. وجود درختان بید و صنوبر در آنجا ، منظره‌ ای زیبا را خلق کرده به طوری که دوست دارید که ساعت‌ها در آنجا بنشینید و از این تفرجگاه با طراوت لذت ببرید.

پارک باغ دریاچه سمیرم حدود 6 هکتار مساحت دارد و با قرار گرفتن در جنوب شهر ، دسترسی مناسبی به ورودی سمیرم دارد. قرار گرفتن دریاچه‌ ای زیبا و با صفا در مرکز این باغ ، جلوه‌ ای خاص به آن بخشیده و حال و هوای شما را عوض می‌کند. پرنده‌ نگری ، قایق‌سواری ، ماهیگیری و عکاسی کردن از جمله تفریحاتی است که امکان پرداختن به آن‌ها در اطراف پارک باغ دریاچه سمیرم وجود دارد و خاطره‌ساز می‌شود.

 

در حومه‌ی این پارک یک بند خاکی وجود دارد که با هدف توسعه گردشگری ، آبخیزداری و تقویت منابع آب زیرزمینی احدث شده و باعث سرزندگی این دریاچه شده است. پارک دریاچه شهر سمیرم که چشم‌ اندازی رویایی به کوه دنا دارد ، در حدود 160 کیلومتری شهر اصفهان قرار گرفته است و مسافران در طی مسیر خود ، در آنجا استراحت می‌کنند.

 

در این پارک اسباب‌ بازی‌ های متنوعی برای کودکان در نظر گرفته شده که شادی و هیجان را به آنان هدیه می‌کند ، همچنین وجود فروشگاه‌ های متعدد مواد غذایی نیز سبب شده تا به راحتی مایحتاج خود را برطرف کنید. آدرس پارک دریاچه در سمیرم به راحتی قابل جست و جوست و کافیست خود را به خیابان شورا برسانید و این پارک را بیابید. /علاالدین